Dëshira e madhe e Interit për mesfushën është kroati Ivan Rakitic.

Por shuma prej 60 milionë eurove që po kërkon Barcelona duket e lartë për klubin italian.

Corriere Delli Sport ka raportuar se drejtori sportiv i Interit, Beppe Morata ka një plan B për repartin e mesfushës.

Emri i ri në listën e Interit është mesfushori i Romës, Lorenzo Pellegrini.

Lorenzo Pellegrini. (Foto: Gabriele Maltinti/Getty Images/Guliver)

Neroazzurrët po mendojnë transferimin e Pellegrinit për një shumë prej 30 milionë euro sa është klauzola e largimit.

Roma synon t’ia vazhdojë kontratën mesfushorit italian dhe t’ia heqë klauzolën, por një gjë e tillë ende nuk ka ndodhur.

Gjithsesi për Interin nuk do të jetë e lehtë të nënshkruajnë me mesfushorin italian pasi për të interesim ka shprehur edhe Juventusi dhe Manchester United. /Telegrafi/