Liverpooli ka arritur ta marr një fitore të madhe ndaj Southamphton me rezultat 3-1, duke mbetur fuqishëm në luftë për titull.

‘The Reds’ edhe pse ishin në disavantazh u kthyen në fund për të triumfuar.

Naby Keita . (Photo by Dan Mullan/Getty Images)

Lojtar i ndeshjes doli të jetë Roberto Firmino, me notë 8.6, fal asistimit fantastik te goli i tretë.

Paraqitje të mirë kishin edhe Naby Keita (7.4) dhe Mohamed Salah (7.3) .

Mohamed Salah . (Photo by Mike Hewitt/Getty Images)

Lojtari më i dobët i ndeshjes ishte portieri vendas Gunn me 5.7.

Kjo ishte fitorja e katërt me radhë që ua mundëson të kthehen në krye të renditjes me 82 pikë, dy më shumë se Manchester City që ka një ndeshje më pak./Telegrafi/