Arsenali ka arritur të shënojë fitore ndaj Newcastles me rezultat 2-0, duke kaluar në pozitën e tretë.

Topçinjtë treguar lojë të bukur edhe me shumë raste.

Edhe pse nuk shënoi Shkodran Mustafi u shpall lojtar i ndeshjes me notën 8.1.

Pas tij vjen me paraqitje të mirë vijnë Lacazette me 7.6 dhe Ramsey me 7.5 .

Alexandre Lacazette . (Photo by Catherine Ivill/Getty Images)

Paraqitje të mirë kishin edhe Sokratis, Ozil dhe Guendouzi.

Te Newcastle luajti mirë Lascelles me notën 7.0. /Telegrafi/