Rreth tre javë më parë, disa shitës me pakicë filluan të shfaqin listat për një Surface Book 2 me 13.5 inç dhe një procesor Intel Core i5-8350U. Kur Microsoft fillimisht njoftoi Surface Book 2, mburrej me procesorët e rinj quad-core të gjeneratës së tetë, por kjo ishte vetëm për modelet Core i7; Core i5 ishte ende një brez i shtatë.

Tani është zyrtare, dhe më në fund mund të blesh një Surface Book 2 me një Core i5 të gjeneratës së tetë. Modeli i ri, që përfshin 8GB RAM dhe 256GB hapësirë ​​ruajtëse, nuk zëvendëson ato me Core i5-7300U.

Tani për tani, modeli i gjeneratës së shtatë është 200 dollarë jashtë çmimit normal prej 1.499 dollarë, por modeli i gjeneratës së tetë është gjithashtu 1.499 dollarë.

Modeli bazë, megjithatë, nuk ofrohet me një çip të gjeneratës së tetë. Kjo është pajisja me 8GB RAM dhe vetëm 128GB hapësirë ​​ruajtjeje.

Gjithashtu, siç mund ta prisni, nuk ka asnjë mundësi për modelin 15 inç që të vijë me një Core i5.

Dhe si gjithmonë, modeli i Core i5 ende nuk vjen me një GPU të dedikuar. /Telegrafi/