Juventusi ka fituar me rezultat të ngushtë 2-1 ndaj Milanit në derbin e javës në Serie A, i vlefshëm për javën e 31-të.

Zonja e Vjetër ka vazhduar serinë pozitive të fitoreve pasi ka fituar me rikthim derbin ndaj Rossonerëve.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Paolo Dybala (60′) dhe Moise Kean (84′) për vendasit, ndërsa për mysafirët shënoi Krzysztof Piatek (39′).

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte Dybala, i cili u vlerësua me notë 7.5, po aq sa u notua edhe Timeou Bakayoko.

Në anën tjetër, nota më e ulët e ndeshjes shkoi për mbrojtësin Davide Calabria që u notua me 5.7.

Juventus:

Milan:

/Telegrafi/