Arsenali po kërkon të shesë tre lojtarë të ekipit të parë në ditët e ardhshme, para mbylljes së afatit kalimtar.

Sipas mediumit The Times, londinezët janë duke u përpjekur të fitojnë para të gatshme duke i vendosur tre lojtarë në shitje.

Ideja e drejtuesve të klubit nga Emirates është që të fitojnë para nga këto shitje në mënyrë që të mund t’i investojnë në ndonjë blerje të re.

Të gjitha lajmet rreth Arsenalit Të gjitha lajmet rreth Arsenalit

Arsenali do të përpiqet të shesë mesfushorët Mohamed Elneny e Henrikh Mkhitaryan dhe mbrojtësin Carl Jenkinson.

Mkhitaryan dhe Elneny (Foto: Stu Forster/Getty Images/Guliver)

Mkhitaran është një lojtarët që Arsenali mund të fitojë më shumë, ndërsa Jenkinson dhe Elneny konsiderohen të padobishëm nga Emery.

Jenkinson është lidhur me Crystal Palace ditëve të fundit. /Telegrafi/