Arsenali është kthyer te fitorja ndaj Newcastles (2-0), fitore që i dërgon në pozitën e tretë në renditje.

Pa Granit Xhakën të lënduar dhe Pierrie Emerick Aubameyangun në stol, Arsenali pati shumë raste dhe zhvilloi një lojë të bukur ndaj bardhezinjëve.

Edhe pse shumë raste, goli erdhi vetëm në minutën e 30-të me Aaron Ramseyn, që shënoi nga brenda zonës me një të majtë të saktë.

Aaron Ramsey . (Photo by Catherine Ivill/Getty Images)

Pjesa e parë u mbyll me këtë rezultat.

Edhe në pjesën e dytë Arsenali kishte shumë raste dhe posedim të topit.

Laccazette kishte një rast të mirë që u largua nga vija e portës, pas tij edhe Aubameyang.

Lacazette e Aubameyang . (Photo by Catherine Ivill/Getty Images)

U desh të pritej minuta e 83-të që vije goli i qetësisë.

Francezi në top formë Lacazette pas një lojë të bukur së bashku me Aubameyang, doli përballë portierit dhe e parabolloi atë.

Alexandre Lacazette . (Photo by Catherine Ivill/Getty Images)

Kjo fitore e dërgon Arsenalin në pozitën e tretë me 63 pikë. /Telegrafi/